1 Pomorska Brygada Logistyczna
Wrócili z medalami
13.04.2017
13.04.2017 r. Opole. W dniach 11-13.04 br. w Opolu odbyły się Mistrzostwa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w pływaniu i biegach przełajowych. Nasi reprezentanci wrócili z 19 medalami.

Do Opola przyjechali żołnierze - najlepsi pływacy oraz biegacze - z jednostek wojskowych podległych szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. W zawodach wzięło udział osiem reprezentacji składających się z ośmiu żołnierzy każda, zawodnicy walczyli o medale indywidualne i w sztafetach.

Pierwszego dnia sportowej rywalizacji, rozstrzygnięto konkurencje pływackie. W wyniku których reprezentanci brygady osiągnęli następujące wyniki:

100 m stylem dowolnym 35 lat i młodsi

W rywalizacji sztafet mieszanych 4x50m zarówno stylem zmiennym jak i dowolnym nasze sztafety brygady uplasowały się na 2-gich miejscach.

W klasyfikacji drużynowej nasi żołnierze zajęli drugie miejsce, ustępując tylko gospodarzom.
***

Drugi i trzeci dzień rywalizacji należały do najlepszych zawodników specjalizujących się w biegach przełajowych. Podczas zawodów mężczyźni rywalizowali na dystansach 3 km i 8 km, natomiast kobiety na trasie liczącej 3 km.