BIP
1 Pomorska Brygada Logistyczna
Aktualności
st. szer. Artur Zdziarek najlepszym kierowcą IWsp SZ
12.05.2017
W dniach od 11 do 12 maja w Centrum Szkolenia Logistyki przeprowadzono konkurs o miano najlepszego kierowcy Inspektoratu Wsparcia SZ RP roku 2017.

Szef Inspektoratu Wsparcia SZ, gen. bryg. Dariusz Łukowski objął patronatem konkurs o miano najlepszego kierowcy IWsp SZ w 2017 r. W ramach zawodów na terenie Centrum w Grupie, 23 najlepszych kierowców jednostek IWsp SZ rywalizowało o tytuł „Mistrza”. Komisja sędziowska pod przewodnictwem ppłk Jacka Strycharczyka, poddała weryfikacji zakres wiedzy z przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdów mechanicznych oraz zasad udzielania pomocy przedlekarskiej. Na placu manewrowym za kierownicą Stara 266 uczestnicy rywalizowali wykonując elementy sprawnościowe m.in: slalom, parkowanie, hamowanie awaryjne. W wyniku przeprowadzonych konkurencji żołnierze 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej uzyskalinastępujące wyniki :

- pierwsze miejsce st. szer. Artur Zdziarek z 1 Brygady Logistycznej (123 pkt.);

- piąte miejsce st. szer. Sylwester Kunat z 1 Brygady Logistycznej (83 pkt.);

Wyłoniona reprezentacja Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych (IWsp SZ), w skład której wchodzą żołnierze brygady, przygotowywać się teraz będzie do ostatniego etapu konkursu na szczeblu Sił Zbrojnych. Finału, który odbędzie się w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych m. Koszalin. reprezentowali IWsp SZ na zawodach wyższego szczebla.

 

Na uroczystym apelu podsumowującym współzawodnictwo, Komendant Centrum płk Krzysztof Tokarczyk wręczył zwycięzcom medale i puchary. „Panowie należycie do elitarnej grupy, która perfekcyjnie opanowała umiejętności kierowania pojazdem oraz udzielania pierwszej pomocy. Gratuluję osiągniętych wyników, dobra passa niech towarzyszy Wam  w kolejnym etapie rywalizacji na szczeblu Sił Zbrojnych”.

 

kpt. Daniel Chądzyński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych