BIP
1 Pomorska Brygada Logistyczna
Aktualności
Logistycy już na poligonie
17.05.2017
15.05.2017 r. Drawsko Pomorskie. Żołnierze 1 batalionu logistycznego, rozpoczęli szkolenie poligonowe, które trwać będzie do 26.05.2017 r.

W poniedziałek rano pierwsza kolumna pojazdów opuściła koszary 1BLog kierując się do Ośrodka Szkolenia Poligonowego CSWL Drawsko Pomorskie. Po dotarciu na miejsce, żołnierze przystąpili do realizacji zadań związanych z zajęciem rejonu. Działania trwały do późnych godzin wieczornych.
 

 
Drugi dzień szkolenia rozpoczął się od zbiórki całości batalionu, podczas której, przedstawiciele Komendy Poligonu oraz Żandarmerii Wojskowej omówili warunki bezpieczeństwa, użytkowania i ochrony środowiska które obowiązują na terenie OSP Drawsko Pomorskie.
 

 
Następnie pododdziały rozpoczęły szkolenie mające na celu doskonalenie indywidualnych i zespołowych umiejętności żołnierzy. Dodatkowo ćwiczone były elementy działania kompanii transportowej mps podczas zajmowania i opuszczania rejonu rozmieszczenia. Tego dnia żołnierze odbyli także szkolenie ogniowe podczas którego szkoleni rzucali granatami ćwiczebnymi.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych