BIP
1 Pomorska Brygada Logistyczna
Aktualności
Żołnierz 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej szkolił snajperów
03.07.2017
Podczas SINGLE SHOT 2017-intensywnego kursu, który odbył się w Szczecinie i na terenie CPSP w Ustce por. rez. Remigiusz Łysik po raz kolejny szkolił strzelców wyborowych 12BZ.

Porucznik Remigiusz Łysik - 3 batalion logistyczny - stworzył zespół specjalistów, wśród których znaleźli się profesorowie z Akademii Morskiej. Oddanie celnego strzału do celu na morzu w odległości do 2 kilometrów, ocena warunków i odległości, skryte przemieszczanie się i topografia - to tylko niektóre z zagadnień realizowanych na kursie.

Grupę tworzyli nie tylko wielcy pasjonaci strzelectwa i  wszelkiego rodzaju uzbrojenia, laureaci wielu nagród, ale również 4 profesorowie – etatowi pracownicy akademiccy. „Pierwszy raz mamy okazję tak ściśle współpracować z wojskiem dzięki przychylności Pionu Szkolenia 12 Brygady Zmechanizowanej, za co chciałbym bardzo podziękować Dowódcy „Błękitnej” Brygady i szkoleniówce” – zaznaczył por. rez. Remigiusz Łysik. Szkolenie było bardzo intensywne. Podzielono je na dwie części: w pierwszym tygodniu skupiono się na teorii i praktyce celnego strzału, natomiast drugi tydzień był wypełniony zajęciami na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych. Żołnierze 12 Brygady pod okiem instruktorów doskonalili swoje wojskowe rzemiosło.

Postawione zadania wymagały od nich nie tylko podejmowania trudnych decyzji w bardzo krótkim czasie, ale również wielkiego poświęcenia i zaangażowania. Strzelcy pokonywali duże odległości zarówno w dzień, jak i w nocy. Zaangażowane siły i środki miały za zadanie z kolei wykryć ich i zameldować przełożonym. „Zrealizowaliśmy szkolenie według podręcznika elit snajperskich. W szczególności w drugim tygodniu było bardzo dużo różnych zadań, ogromny wysiłek i mało snu. W trakcie zajęć uzyskano tylko oceny 5 i 4, co jest najlepszym dowodem na wysoką efektywność tego kursu” – podsumował por. rez. Remigiusz Łysik.

za 12bz


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych