BIP
1 Pomorska Brygada Logistyczna
Aktualności
Ślubowanie klas mundurowych
02.10.2017
Tradycyjnie, jak co roku, koszary 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej gościły uczniów pierwszych klas mundurowych oraz ich rodziny.

W uroczystości ślubowania brały udział klasy z Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego, Kołaczkowa, Ciechanowa, Chojnic i Mroczy. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Po wprowadzeniu sztandaru 1 batalionu logistycznego Zastępca Dowódcy 1 batalionu logistycznego przyjął meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości po czym dokonał przeglądu pododdziałów, w tym przypadku klas, oraz przywitał się z obecnymi na placu uczniami.

Kolejnym punktem uroczystości było odegranie przez Orkiestrę Wojskową z Bydgoszczy, Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej podczas którego została podniesiona Flaga Państwowa.

Następnie Prezes Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego, pan Paweł Duzdowski powitał zaproszonych gości oraz przekazał kilka ciepłych słów do swoich podopiecznych.
 

Po tym wystąpieniu rozpoczęła się główna część dzisiejszej zbiórki. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na ucznia klasy mundurowej.

Po ślubowaniu głos zabrał wicemarszałek województwa Kujawsko – Pomorskiego pan Zbigniew
Ostrowski.

Następnie orkiestra odegrała Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego, po czym na placu przed zgromadzonymi gośćmi zaprezentowali się uczniowie drugich i trzecich klas mundurowych z Chełmna oraz Aleksandrowa Kujawskiego, prezentując efektowne pokazy musztry paradnej.

Na zakończenie odbyła się tradycyjna defilada, podczas której zaprezentowali się wszyscy uczniowie wspomnianych pierwszych klas.

Po jakże ważnej uroczystości, zaproszeni goście udali się na poczęstunek oraz mogli zapoznać się ze sprzętem na co dzień używanym przez żołnierzy.
st. szer. Dariusz Matuszak


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych