BIP
1 Pomorska Brygada Logistyczna
Aktualności
Świętowali w 112 batalionie remontowym
09.10.2017
05.10.2017 r. Giżycko. W XI rocznicę wręczenia sztandaru wojskowego i nadania nazwy wyróżniającej, obchodzono święto 112 batalionu remontowego Ziemi Ryńskiej.

W trakcie przemówienia dowódca batalionu - ppłk Wojciech Kotschy podziękował żołnierzom  i pracownikom resortu ON za ich zaangażowanie i wkład pracy na rzecz batalionu. Ponadto, złożył życzenia wszystkim żołnierzom  pracownikom oraz ich rodzinom. Dowódca  1 Pomorskiej Brygady Logistycznej - płk Mariusz Skulimowski podkreślił wysoki poziom i wzorową realizację zadań postawionych batalionowi do realizacji oraz życzył dalszych sukcesów w działalności służbowej.

Przedstawiciele władz samorządowych podkreślali silne więzi łączące 112 batalion remontowy ze społeczeństwem i instytucjami Powiatu Ryńskiego oraz fakt, że żołnierze batalionu swoją postawą i wzorową pracą, sławią region w kraju i poza jego granicami.

W czasie uroczystości odczytano decyzje i rozkazy o mianowaniach na wyższe stopnie wojskowe, nadaniach medali resortowych oraz o wyróżnieniach.

Uroczystemu apelowi towarzyszyła także ważna dla każdej jednostki wojskowej chwila mianowicie otwarcie Sali Tradycji jednostki wojskowej.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych