BIP
1 Pomorska Brygada Logistyczna
Aktualności
Remontowcy obsługują
30.10.2017
W październiku dodatkowym zadaniem żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego było wykonanie obsługiwania rocznego.

Na żołnierzach i pracownikach resortu obrony narodowej 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego spoczywa ciężar utrzymania w wysokiej sprawności technicznej nie tylko sprzętu wojskowego 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, jednostek wojskowych i instytucji znajdujących się w rejonie odpowiedzialności 1.Pomorskiej Brygady Logistycznej ale również sprzętu znajdującego się na wyposażeniu batalionu.

W tym celu obok zadań naprawczych, w ramach obsługiwania rocznego żołnierze i pracownicy wojska batalionu wykonują czynności podtrzymujące i odtwarzające sprawność techniczną etatowego sprzętu.

Obsługiwaniem objęto 100% sprzętu będącego w użytkowaniu. Duże zaangażowanie i profesjonalizm żołnierzy oraz pracowników resortu obrony narodowej  przy wykonaniu czynności w ramach obsługiwania rocznego gwarantuje również utrzymanie w  wysokiej sprawności technicznej narzędzi oraz mobilnych warsztatów obsługowo-naprawczych.
st. chor. sztab. Grzegorz Daszkiewicz


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych