BIP
1 Pomorska Brygada Logistyczna
Aktualności
Egzaminy sprawdzające dla kandydatów do Szkół Podoficerskich
22.11.2017
21-22 listopada 2017 r. Bydgoszcz. W 2 batalionie logistycznym zorganizowano i przeprowadzono egzaminy sprawdzające dla żołnierzy z korpusu szeregowych zawodowych ubiegających się o skierowanie do Szkoły Podoficerskiej.

W czasie dwudniowych egzaminów żołnierze poddani byli egzaminom umiejętności praktycznych, wiedzy teoretycznej oraz przeprowadzono z nimi rozmowy kwalifikacyjne. Wszyscy ubiegający się uzyskali wyniki uprawniające ich do ubiegania się o skierowanie na szkolenia do jednej ze Szkół Podoficerskich. Był to bardzo ważny krok dla żołnierzy, otwierający im możliwość dalszego rozwoju służbowego.

Kolejnym celem, oprócz sprawdzenia i określenia poziomu przygotowania kandydatów, było wskazanie im obszarów wymagających szczególnego zaangażowania i dalszej pracy mającej na celu podniesienie ich wiedzy i umiejętności na wyższy poziom. Egzaminy sprawdzające były przeprowadzane według obowiązującej w 1 Pomorskiej Brygadzie Logistycznej „Procedurze postępowania rekrutacyjnego i weryfikacji”. 
st. chor. sztab. Jacek Wolski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych