BIP
1 Pomorska Brygada Logistyczna
Aktualności
Ćwiczenia kołobrzeskich rezerwistów
18.12.2017
18.12.2017 r. Kołobrzeg. W poniedziałek w 8 Batalionie Remontowym zakończyło się ostatnie w tym roku szkolenie żołnierzy rezerwy.

W okresie od 04 – 18 grudnia żołnierze rezerwy realizowali codzienne szkolenie w obiektach remontowych  i na przykoszarowym pasie ćwiczeń, gdzie doskonalili swoją wiedzę z zakresu wykonywania obowiązków w ramach szkolenia doskonalącego na stanowiskach funkcyjnych jak również terenoznawstwa, powszechnej obrony przeciwlotniczej, oraz obrony przed bronią masowego rażenia. W trakcie zajęć ze szkolenia medycznego żołnierz doskonalili praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy medycznej. Zajęcia taktyczno-logistyczne miały na celu doskonalenie nawyków posługiwania się bronią i reagowania w sytuacjach zagrożenia. Nie zabrakło tez zajęć ze szkolenia ogniowego gdzie „rezerwiści” na strzelnicy garnizonowej w Dziwnowie wykonywali strzelania z broni etatowej. Końcowym etapem ponad dwutygodniowego szkolenia było rozwijanie czołówek remontowych i przygotowanie do pracy w warunkach polowych oraz obsługa sprzętu wojskowego.

Dowódca batalionu -  ppłk Paweł Prządka podsumowując ostatnie w tym roku szkolenie żołnierzy rezerwy podziękował wszystkim ćwiczącym za pełne zaangażowanie, sumienne wykonywanie powierzonych zadań i wzorową dyscyplinę.
st. chor. sztab. Krzysztof Stawicki


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych