BIP
1 Pomorska Brygada Logistyczna
Aktualności
Logistycy na ALLIED SPIRIT VIII
15.01.2018
15.01.2018 r. Glewice. Żołnierze 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej wezmą udział w międzynarodowym ćwiczeniu taktycznym z wojskami pk. ALLIED SPIRIT VIII.

Ćwiczenie odbywać się będzie na terytorium Republiki Federalnej Niemiec, jego celem jest zwiększenie interoperacyjności i gotowości Sił NATO. Podczas ćwiczenia kompania transportowa wydzielana przez 3 batalion logistyczny wejdzie w podporządkowanie dowódcy 12BZ.

Pierwszym zadaniem jakie mają przed sobą glewiccy logistycy jest bezpieczne przemieszczenie się w rejon ćwiczenia. Trasa jest bardzo długa, żołnierze maja do pokonania ponad 800 km, a łączna liczba pojazdów wynosi 32 jednostki sprzętu.

Jak mówi dowódca 3 batalionu logistycznego ppłk Radosław Sułek: do udziału kompanii transportowej w ćwiczeniu ALLIED SPIRIT VIII żołnierze batalionu przygotowywali się w ramach szeregu zajęć taktyczno-logistycznych i taktyczno-specjalnych, podczas których ćwiczyli formowanie kolumn transportowych, załadunek i rozładunek transportu z użyciem sprzętu przeładunkowego jak również obronę i ochronę przemieszczających się kolumn. Zdaniem dowódcy 3 blog: udział w międzynarodowym ćwiczeniu będzie ważnym i ciekawym doświadczeniem pod kątem bezpośredniego współdziałania z żołnierzami Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jestem przekonany, że żołnierze 3 batalionu wzorowo wykonają zadania gdyż są świetnie przygotowani i zaangażowani.
fot. st. szer. Anna Wolska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych