1 Brygada Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
19 października 2019
Przekazanie obowiązków w 1 Batalionie Dowodzenia i Zabezpieczenia
W piątek, ppłk Krzysztof Sitek pożegnał się ze sztandarem jednostki i podwładnymi. Podczas uroczystego apelu, 18 października br przekazał czasowe dowodzenie w #1bdowizab swojemu zastępcy – szefowi sztabu, mjr. Grzegorzowi Szewczykowskiemu.


Podpułkownik Krzysztof Sitek to oficer wyróżniający się niebywałą osobowością. Można by o nim mówić wiele – konsekwentny w sposobie działania, inteligentny,  posiadający zdolność do podejmowania szybkich i trudnych decyzji w nagłych, niesprzyjających warunkach. Jednak jak odpowiedzieć na pytanie – czy był dobrym dowódcą?

Sun ZI, autor najstarszego na świecie podręcznika sztuki wojennej wymienił  4 cechy składające się na militarne przywództwo: WIEDZĘ STANOWCZOŚĆ i ODWAGĘ.

W tym przypadku nie ma wątpliwości. Ppłk Sitek potwierdzał swój profesjonalizm nie tylko podczas codziennego funkcjonowania i zabezpieczenia działania Dowództwa 1 BLog, ale również przy realizacji innych przedsięwzięć takich jak kierowanie zgrupowaniem zadaniowym, mając pod sobą żołnierzy z wielu jednostek.  Odpowiadał wówczas za realne zabezpieczenie ćwiczących wojsk NATO podczas międzynarodowego ćwiczenia logistycznego pk. Capable Logistician 2019.

Jako czwartą – obok wcześniej wymienionych atrybutów cechujących dobrego przywódcę, jeden z największych starożytnych myślicieli Dalekiego Wschodu, umieścił  ZAUFANIE. Nie ulega wątpliwości, że ppłk Krzysztof Sitek zdobył zaufanie przełożonych wywiązując się z postawionych zadań na wysokim poziomie, ale czy w trakcie swego dowodzenia zdobył również zaufanie swych podwładnych? Żołnierze 1bdowizab odpowiadają jednogłośnie – TAK, to zaszczyt służyć u boku takiego dowódcy!

Panu Pułkownikowi życzymy dalszych sukcesów na nowym stanowisku w dowództwie 1BLog!

Dołączona galeria zdjęć: Przekazanie obowiązków w 1 Batalionie Dowodzenia i Zabezpieczenia
generuj pdf
Kontakt

1 Brygada Logistyczna
Powstańców Warszawy 2
85-915 Bydgoszcz
tel. 261411601
fax. 261411234

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane