1 Brygada Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
23 października 2019
Test na odwagę
Ogień, kurz, czarny dym i napalm…Tak ćwiczyli żołnierze 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej podczas szkolenia z ochrony przed środkami zapalającymi.


Na ostatnich zajęciach było „gorąco”.  Wszystko za sprawą wszechobecnego ognia i kłębiącego się, dymu, który ograniczał widoczność podczas pokonywania toru składającego się z szeregu przeszkód. Przy każdej z nich, w specjalnie przeznaczonych do tego celu rynnach i wgłębieniach podpalono napalm. To środek zapalający, który składa się ze specjalnego proszku, substancji zagęszczającej oraz benzyny. Potrafi palić się dłużej niż sama benzyna a podczas podpalenia może osiągnąć nawet kilkaset stopni Celcjusza. Biorąc pod uwagę pełne oporządzenie, broń oraz założoną maskę przeciwgazową nie było to łatwe zadanie.

Oprócz praktycznego pokonywania toru napalmowego żołnierze 1bdowizab i 1blog uczyli się jak prawidłowo reagować w przypadku zapalenia się pancerza pojazdu, którym się przemieszczają oraz udzielania pomocy gdy dojdzie do zapalenia się umundurowania.

Przejście toru napalmowego to świetny sprawdzian zarówno kondycji fizycznej jak i odporności psychicznej… a tego, jak widać naszym żołnierzom nie brakuje

Dołączona galeria zdjęć: Test na odwagę
generuj pdf
Kontakt

1 Brygada Logistyczna
Powstańców Warszawy 2
85-915 Bydgoszcz
tel. 261411601
fax. 261411234

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane