1 Brygada Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
28 października 2019
Mistrz metodyki Pomorskich logistyków wyłoniony!
28 października na szczeblu 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej odbył się konkurs o tytuł „Mistrza Metodyki 1BLog” w 2019 roku.

Celem przedsięwzięcia było wyłonienie dowódców szczebla drużyny oraz plutonu posiadających najwyższe umiejętności metodyczne wśród podległych batalionów. Oprócz tego, zależało nam również na propagowaniu ciągłego doskonalenia oraz poszerzania wiedzy z zakresu działalności szkoleniowo – metodycznej. Forma konkursu jako współzawodnictwa  szkoleniowego dla podoficerów i oficerów brygady na pewno ku temu sprzyja. 

W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich podległych jednostek wojskowych Brygady Zawody realizowane były w dwóch etapach. W pierwszej części konkursu żołnierze opracowali dokumentacje szkoleniową, a także przystąpili do sprawdzianu wiedzy teoretycznej z zakresu znajomości „Instrukcji o działalności szkoleniowo – metodycznej”. Drugi etap obejmował przeprowadzenie instruktażu w roli kierownika zajęć przez dowódców plutonów oraz szkolenia na punkcie nauczania w roli instruktorów przez dowódców drużyn

 

Przeprowadzone konkurencje potwierdzają dobre przygotowanie metodycznie uczestników konkursu do realizacji  przedsięwzięć w zakresie przygotowania i realizacji szkolenia programowego w jednostkach wojskowych.

 

Dobry dowódca plutonu, powinien bowiem stanowić wzór dla swoich żołnierzy, znać ich „jak własną kieszeń”, a do tego odpowiada za ich zgranie i poziom wyszkolenia. Do stwierdzenia, że właściwie przygotowany dowódca drużyny  w roli instruktora na punkcie nauczania odgrywa bardzo ważną rolę w systemie szkolenia również nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak kto może poszczycić się tym mianem na szczeblu 1BLog? Sprawdźcie sami!

 

W tegorocznej edycji konkursu po wyrównanej rywalizacji wyłonieni zostali najlepsi z najlepszych.

W kategorii dowódców drużyn:

I miejsce – kpr. Łukasz Dwulit z 52brem;

II miejsce – kpr. Julian Olejniczak z 3blog;

III miejsce – st. kpr. Łukasz Jakielaszek z 1bdowizab.

 

W kategorii plutonów:

I miejsce – ppor. Miłosz Pęksyk z 1bdowizab;

II miejsce – st. chor. sztab. Jacek Lesiński z 1blog;

III miesjce – st. chor. sztab. Krzysztof Domitrz ze 112brem.

 

Na zakończenie konkursu przyszedł czas na uhonorowanie tych, którzy okazali się najlepsi. Szef Szkolenia 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej wręczył żołnierzom, którzy zajęli czołowe lokaty dyplomy oraz puchary. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu życzymy sukcesów w przyszłym roku !

generuj pdf
go-up
Kontakt

1 Brygada Logistyczna
Powstańców Warszawy 2
85-915 Bydgoszcz
tel. 261411601
fax. 261411234

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane