1 Brygada Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
08 sierpnia 2020
Wspólne przedsięwzięcie szkoleniowe z US Army
Pachnący, chrupiący i świeżo wypieczony chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym to prawdziwy przysmak dla konesera staropolskich smaków. O wyjątkowości tego specjału mogli przekonać się także żołnierze U.S. Army, przy okazji realizowanych na poligonie w Drawsku wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych.

Niedawno informowaliśmy o zacieśniającej się współpracy z 16th Sustainment Brigade. Jesteśmy na etapie planowania wspólnych działań podczas wrześniowych ćwiczeń na poligonach, gdzie główny wysiłek położony zostanie na organizację i przegrupowanie wojsk. Zanim jednak to nastąpi szkolimy się razem i poznajemy nawzajem swoje możliwości.

Dzisiaj na terenie CSWL w Drawsku żołnierze 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej pokazali swoim kolegom z 16th Sustainment Brigade funkcjonowanie piekarni polowej, a następnie wspólnie dokonali procesu wypieku 500 bochenków wojskowego chleba.

– Wymieszanie wszystkich składników oraz przygotowanie ciasta do wypieku zajmuje przeważnie około 3 godzin. Kolejny etap to wypiek, który trwa około godziny – mówi podporucznik Grzegorz Ruciński koordynujący przedsięwzięcie z ramienia 1BLog. Nad całością czuwa obsługa polowej piekarni polowej.

– Dwie osoby odpowiadają za obsługę ciastowni, a kolejne dwie to obsługa pieca. Nad całością czuwa kierownik piekarni – dodaje oficer z 1 Batalionu Logistycznego. Z każdym kolejnym wsadem naszym amerykańskim kolegom idzie jeszcze sprawniej, bo piec jest już rozgrzany.

Uchylając rąbka tajemnicy sukcesu udanego wypieku możemy powiedzieć, że pieczony przez logistykow Pomorskiej jedynki chleb powstaje według prostego, tradycyjnego sprawdzonego przepisu – na naturalnym zakwasie, bez ulepszaczy oraz konserwantów. Nie używamy także gotowego ciasta głębokomrożonego .

Współpraca z partnerem strategicznym to obustronna korzyść – zdobywamy nowe doświadczenia. To również okazja do opowiedzenia o swojej polskiej, bogatej kulturze.

generuj pdf
go-up
Kontakt

1 Brygada Logistyczna
Powstańców Warszawy 2
85-915 Bydgoszcz
tel. 261411601
fax. 261411234

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane