1 Brygada Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
25 maja 2018
Kołobrzeska ósemka świętowała
W obecności dowódcy 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej - pułkownika Mariusza Skulimowskiego żołnierze 8 batalionu remontowego świętowali kolejną rocznicę powstania jednostki.


W słoneczne przedpołudnie w kołobrzeskim porcie pod pomnikiem komandora Stanisława Mieszkowskiego rozpoczęły się obchody Święta Służb Mundurowych powiatu kołobrzeskiego. Prócz żołnierzy świętującego 51 rocznicę powstania 8 batalionu remontowego znaleźli się również funkcjonariusze kołobrzeskiej Straży Granicznej, Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej, Policji, Lasów Państwowych, a także uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. Macieja Rataja z Gościna.

Uroczystości poprzedziła celebrowana przez kapelanów służb mundurowych w Bazylice Mniejszej, msza w intencji żołnierzy i funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych powiatu. Po mszy żołnierze, funkcjonariusze, zaproszeni goście oraz licznie zebrani mieszkańcy, prowadzeni przez kompanię honorową i poczty sztandarowe, przemaszerowali ulicami miasta do kołobrzeskiego portu gdzie rozpoczęła się oficjalna część uroczystości.

Gratulując zebranym na uroczystości żołnierzom i funkcjonariuszom awansów, odznaczeń i wyróżnień Zastępca Prezydenta Kołobrzegu Pan Jerzy Wolski mówił w swoim wystąpieniu: „… Bez względu na to, jaki kolor munduru nosicie … miasto i jego mieszkańcy doceniają Waszą ciężką służbę i trud wkładany w zapewnianie pokoju i bezpieczeństwa. I za to Wam dzisiaj szczególnie dziękujemy…”.

Po defiladzie, która odbyła się w asyście orkiestry Sił Powietrznych z Koszalina uroczystości zakończył brawurowy występ zespołu „MAYOL” z klubu wojskowego kołobrzeskiej Ósemki. Wojskowe piosenki w wykonaniu damskiego tercetu śpiewał cały kołobrzeski port.

Święto Służb Mundurowych to nie tylko uroczysty apel. Po uroczystości mundurowi zaprosili rodziny i mieszkańców na festyn, w czasie którego oprócz degustacji żołnierskiej grochówki, goście oglądali nowoczesny sprzęt, mieli oni także mozliwość wysłuchać porywającej opowieści o historii kołobrzeskiej twierdzy.

 

st. chor. sztab. Krzysztof Stawicki

 

 

 

Dołączona galeria zdjęć: Kołobrzeska ósemka świętowała
generuj pdf
Kontakt

1 Brygada Logistyczna
Powstańców Warszawy 2
85-915 Bydgoszcz
tel. 261411601
fax. 261411234

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane