1 Brygada Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
24 października 2018
Mistrzostwa Wojska Polskiego w Biegach Przełajowych
W dniach 23 – 24.10.1. Pomorska Brygada Logistyczna była organizatorem mistrzostw Wojska Polskiego w biegach przełajowych.

W zawodach wzięło udział 11 zespołów reprezentujących jednostki wojskowe z całej Polski. Mistrzostwa zorganizowano z podziałem na płeć, dystans oraz kategorie wiekowe i odbywały się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Po dwudniowych zmaganiach zostali wyłonieni zwycięzcy indywidualni w dwóch kategoriach wiekowych na dystansie 3000 m, 8000 m oraz zwycięzcy w rywalizacji sztafet.

W kategorii kobiet do 35 lat najlepszą zawodniczką okazała się szer. Anna GOSK z 16. Dywizji Zmechanizowanej. Drugie miejsce zajęła szer. Izabela Trzaskalska z 12. Dywizji Zmechanizowanej. Na najniższym stopniu podium stanęła szer. Beata Lupa z 11. Dywizji Kawalerii Pancernej. Z kolei w kategorii powyżej 35 lat bezkonkurencyjną okazała się reprezentantka st. chor. Marta Szenk z Instytucji Centralnych MON. Kolejne dwa miejsca zajęły st. sierż. Danuta Woszczek z Sił Powietrznych oraz szer. Marzena Raniszewska z 16. Dywizji Zmechanizowanej.

Wśród mężczyzn klasyfikacja indywidualna przedstawiała się w następujący sposób:

w kategorii do 35 lat na dystansie 3000 m:

I m-ce – szer. Patryk Błaszczyk z 12. Dywizji Zmechanizowanej;
II m-ce – kpr. Mateusz Demczyszak z 11. Dywizji Kawalerii Pancernej;
III m-ce – st. szer. Łukasz Kujawski z Sił Powietrznych.

w kategorii powyżej 35 lat na dystansie 3000 m:

I m-ce – st. szer. Kamil Makoś z 11 Dywizji Kawalerii Pancernej;
II m-ce – st. chor. szt. Zbigniew Murawski z 12 Dywizji Zmechanizowanej;
III m-ce – plut. Rafał Wójcik z 12 Dywizji Zmechanizowanej.

w kategorii do 35 lat na dystansie 8000 m:

I m-ce – szer. Tomasz Grycko z Sił Powietrznych;
II m-ce – szer. Krzysztof Gosiewski z 12. Dywizji Zmechanizowanej;
III m-ce – st. szer. Adam Nowicki z 12. Dywizji Zmechanizowanej.

w kategorii powyżej 35 lat na dystansie 8000 m:
I m-ce – kpr. Seweryn Duda z 11. Dywizji Kawalerii Pancernej;
II m-ce – st. kpr. Krzysztof Wiśniowski z 11. Dywizji Kawalerii Pancernej;
III m-ce – plut. Artur Pelo z 12. Dywizji Zmechanizowanej.

Wyniki Mistrzostw Wojska Polskiego w biegach przełajowych sztafet są następujące

w rywalizacji kobiet 4 x 1000 m:

I m-ce –16. Dywizja Zmechanizowana;
II m-ce – 12. Dywizja Zmechanizowana;
III m-ce – 11. Dywizja Kawalerii Pancernej.