1 Brygada Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
04 kwietnia 2019
Konkurs na najlepszego kierowcę 1BLog rozstrzygnięty
Od 02 do 04 kwietnia na terenie kompleksu koszarowego 52 Batalionu Remontowego w Czarnem trwał konkurs o miano „Wojskowego Kierowcy Roku 2019” na szczeblu 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej. Do zawodów mogło przystąpić po trzech zawodników z każdej jednostki wojskowej będącej w podporządkowaniu 1BLog, którzy okazali się najlepsi w swoich batalionach.

Rywalizacja wymagała od żołnierzy wszechstronnego przygotowania. Zmagania rozpoczęły się od testu teoretycznego obejmującego zagadnienia z przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdów mechanicznych, zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego oraz wiedzy ogólnej z zakresu bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Prawdziwa walka o bycie najlepszym wśród kierowców toczyła się jednak na placu manewrowym. Podczas konkurencji o nazwie „zwrotność” żołnierze mieli za zadanie pokonać na czas wyznaczony odcinek drogi samochodem osobowo – terenowym typu Honker. Przed maską zamontowano podstawę utrzymującą „talerz” z piłką tenisową na uwięzi, która nie miała prawa spaść, aby zawodnik uniknął punktów karnych. Kolejnym wyzwaniem z jakim przyszło się zmierzyć zawodnikom był slalom samochodem ciężarowo-terenowym marki Star 266M. Konkurencja wymagała od żołnierzy ogromnego skupienia oraz doskonałych umiejętności kierowania. Każde dotknięcie pachołków lub ich przewrócenie również skutkowało punktami karnymi.

Po podsumowaniu punktacji okazało się, że w tegorocznych zawodach przodującym okazał się batalion stacjonujący w Glewicach, gdyż dwa miejsca na podium przypadły żołnierzom z 3 Batalionu Logistycznego.

W konkursie „Wojskowy Kierowca Roku 2019” na szczeblu 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej pierwsze lokaty zajęli:

I miejsce - kpr. Sylwester Kunat z 3 Batalionu Logistycznego,

II miejsce - st. szer. Łukasz Jankowski z 2 Batalionu Logistycznego,

III miejsce - st. szer. Łukasz Olechnowicz z 3 Batalionu Logistycznego.

Na zakończenie konkursu mjr Paweł Pytliński pogratulował i wręczył wyróżnienia najlepszym zawodnikom uczestniczącym w konkursie.

Kierowcy, którzy okazali się najlepsi będą nas reprezentować w finale przeprowadzonym na bazie Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce i 6 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 04 – 07.06.2019 r. Trzymamy kciuki!

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

1 Brygada Logistyczna
Powstańców Warszawy 2
85-915 Bydgoszcz
tel. 261411601
fax. 261411234

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane