1 Brygada Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
28 lutego 2020
Kolejna zmiana wyrusza do Iraku
26 stycznia W Glewicach pożegnaliśmy żołnierzy udających się na misję do Iraku w ramach VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Żołnierze będą realizować zadania wsparcia logistycznego jednostek operacyjnych na teatrze działań.

Zadanie wyszkolenia i przygotowania żołnierzy do działania w ramach Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego VIII zmiany PKW Irak otrzymał 3 Batalion Logistyczny w Glewicach. Komponent osiągnał gotowość do działania i wszedł w podporządkowanie Polskiego Kontyngentu Wojskowego. 

Do głównych zadań żołnierzy Narodowego Elementu Wsparcia Logistyczne VIII zmiany PKW Irak należy zabezpieczenie sprawnego przerzutu żołnierzy i sprzętu na teatr, organizacja infrastruktury kontyngentu, w tym miejsc pracy i odpoczynku (socjalno-bytowych) w rejonie działań oraz realizacja jego logistycznego zabezpieczenia. Narodowy Element Wsparcia realizuje także zadania zabezpieczenia PKW pod względem finansowym i medycznym. Narodowy Element Wsparcia Logistycznego, którego trzon stanowią żołnierze 1 Pomorskiiej Brygady Logistycznej będzie pełnił również rolę oddziału gospodarczego dla większości elementów wchodzących w skład Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Iraku, Jordańskim Królestwie Haszymidzkim, Państwie Katar oraz Państwie Kuwejt.

Wielkość Narodowego Wsparcia Logistycznego dostosowana jest zawsze do zadań jakie stoją przed tym elementem, z takim wyliczeniem aby skutecznie wspierać jednostki operacyjne. Realizacja zadań w ramach misji poza granicami kraju trwa przeważnie 6 miesięcy, po czym żołnierze są rotowani do kraju. W ich miejsce przybywa kolejna zmiana i kontynuuje wykonywanie zadań na teatrze. Przejęcie obowiązków nastąpi od żołnierzy VII zmiany NSE PKW Irak (również wydzielonych przez 1BLog), którzy realizują zadania w strefie działań od 17 sierpnia 2019 roku. 

Dokładny okres przebywania w strefie działań oraz termin rotacji za każdym razem jest ustalany indywidualnie przez przełożonych. Żołnierzom udającym się na misje życzymy żołnierskiego szczęścia i bezpiecznego, szybkiego powrotu do swoich bliskich.

 

Dołączona galeria zdjęć: Kolejna zmiana wyrusza na misje.

Zobacz więcej w galerii: Kolejna zmiana wyrusza na misje.
generuj pdf
go-up
Kontakt

1 Brygada Logistyczna
Powstańców Warszawy 2
85-915 Bydgoszcz
tel. 261411601
fax. 261411234

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane