1 Brygada Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
16 sierpnia 2020
Etat generalski powraca do naszej brygady
Dzisiaj w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Garnizonie Bydgoszcz 16 sierpnia 2020 r. odbyła się uroczysta Msza Święta w Kościele Garnizonowym oraz złożenie wieńców przed Pomnikiem Walki i Męczeństwa na Starym Rynku.

Zaraz po tym Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Generał dywizji Dariusz Ryczkowski wręczył dowódcy 1BLog oraz 10BLog decyzje Ministra Obrony Narodowej w sprawie wyznaczenia na stanowiska służbowe. Powyższe wynika z wprowadzenia wykazu zmian do etatu jednostki. Od dziś dowódcy brygad logistycznych – płk dr Mariusz Skulimowski oraz płk Maciej Siudak pełnić będą stanowiska zaszeregowane do stopnia etatowego „Generała brygady”. To wyraz zaufania jakim przełożeni obdarzyli naszego dowódcę oraz docenienie ciężkiej pracy nas jako logistyków.

–  Od momentu swego powstania brygady realizowały ważne i odpowiedzialne zadania w zakresie logistycznego zabezpieczenia wojsk w kraju oraz poza jego granicami stając się jednymi z najmocniejszych ogniw systemu logistycznego w całych Siłach Zbrojnych. Co więcej, to właśnie teraz w sytuacjach największego zagrożenia podczas walki z wirusem Covid 19 najpełniejszego wyrazu nabiera także jakość współpracy między wojskiem a władzami i społeczeństwem. Macie prawo odczuwać satysfakcję z dotychczasowych dokonań – powiedział, Szef IWspSZ podczas jednej z wizyt w 1BLog.

 Jednocześnie miło nam poinformować, że kadencja dowódcy 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej  została przedłużona do czerwca 2023 roku. 

generuj pdf
go-up
Kontakt

1 Brygada Logistyczna
Powstańców Warszawy 2
85-915 Bydgoszcz
tel. 261411601
fax. 261411234

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane